diş beyazlatma fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları İzmir

Diş beyazlatma fiyatları 2023 tarifeleri, seçilecek veya uygulanacak olan yöntem ve bu yöntemin seans sayısı ile doğrudan ilişkilidir. En hızlı ve etkili olan ofis tipi diş beyazlatma yöntemi ile dişlerde estetik beyazlık tek seansta sağlanabilmektedir. En çok uygulanan ve tercih edilen yöntem, klinikte uygulanandır.

Nadir de olsa, dişlerin yapısı ve yoğun renklenme dolayısıyla uygulanan tedavi, evde devam etmek hususuyla ev tipi diş beyazlatma dediğimiz yöntem ile de desteklenebilir. Evde hekim bilgisi dahilinde uygulanan diş beyazlatma işleminde süre, ofis tipine oranla biraz daha fazladır. Tedavi sürecinin uzun olması, kullanılan ağartıcı jelin daha az konsantrasyonda olması ve ışık desteği olmadan uygulanması sebebiyledir.

Hasta tedavi planına göre 4 ila 20 gün arasında, günde ortalama 4-5 saat süreyle takması gereken özel kalıplar kullanır. Güvenli olan evde diş beyazlatma uygulaması, hekimin kişiye sağladığı ekipmanlar yardımıyla gerçekleştirilendir. Fakat en çok tercih edilen yöntem, işlemin hızlı olması klinikte uygulanan işlemdir.

Dişlerinizde fonksiyonel bir bozukluk yok ve sadece renklenme sebebiyle estetik kaygınız var ise; en ekonomik ve en hızlı sonuç alınan diş estetiği uygulamalarından diş beyazlatma işlemlerini düşünebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023 TDB Rakamları

Türk Diş Hekimleri Birliği, her yıl diş tedavilerinin fiyatlarıyla ilgili rakamlar açıklamaktadır.

TDB’nin 2023 yılı için açıklamış olduğu diş beyazlatma fiyatları tek çene ve malzeme hariç güncel rakamı aşağıdaki gibidir;

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023 Yılı TDB AçıklamasıKDV HariçKDV Dahil
Diş Beyazlatma (Tek Çene) – (Malzeme Hariç)2.787 TL3.010 TL

Kliniklerin uyguladıkları tedavilerin fiyatlarını internet ortamında paylaşması YASAKTIR.

En doğru diş beyazlatma fiyatları bilgisi için, tedavi olmayı düşündüğünüz hekime veya kliniğe danışabilirsiniz.

TDB diş beyazlatma fiyatları açıklaması >> https://www.tdb.org.tr/icerik_goster.php?Id=4200

diş beyazlatma öncesi sonrası

Diş Beyazlatma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diş Beyazlatma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

En çok tercih edilen ofis tipi lazerle diş beyazlatma tedavisi, en hızlı ve en etkili sonucu verir. Hastaya, 15’er dakika boyunca toplamda 3 defa tekrarlanacak şekilde, sadece dişlerine sürülmesi gereken ağartıcı solüsyon ile lazer destekli işlem uygulanır. Maksimum bir saat içinde tedavi en iyi şekilde tamamlanır.

Diş Beyazlatma Tedavisi Sırasında Ağrı Olur mu?

Hayır. Diş beyazlatma tedavisi, dişlerin sadece dış yüzeylerine işlem uygulanan bir tedavi biçimi olduğu için hasta süre boyunca herhangi bir ağrı duymaz. Tedavi bitiminde en fazla 1-2 gün süren diş hassasiyeti olabilir. Bu süre zarfında çok sıcak ve soğuk gıdalar tüketilmemelidir.

Beyazlatma Öncesi Diş Taşı Temizliği Gerekli Mi?

Zorunlu bir işlem değildir. Hekim uygun görürse bu işlemi beyazlatma öncesi gerçekleştirebilir. Gerekli görmezse direk olarak bleaching işlemine başlayabilir.

Bleaching Tedavisi Herkese Uygulanabilir mi?

Diş Beyazlatma tedavisi için 18 yaş altına işlem uygulanmaması tavsiye edilir. Kişinin hamile olmaması veya süt verme döneminde olmaması gereklidir. Diş ve diş etleri sağlıklı kişiler tedavi için uygundurlar.

Ağartma İşlemi Dışında Dişler Nasıl Beyazlar?

Dişler, ağartma işlemi dışında kaplama tedavileri ile de beyazlatılabilir. Bazı kişiler renklenme kaygısı dışında şekil bozuklukları nedeniyle de estetik kaygılar yaşamaktadırlar. Bu sebeple onlara hem şekil hem de renk kaygılarını gidermek amacıyla porselen diş kaplama ve zirkonyum diş kaplama tedavileri tavsiye edilebilmektedir.

Diş Beyazlatma Öncesi Başka İşlemler Gerekir mi?

Gereken işlem olursa hekiminiz tedavi öncesi bunları size bildirecektir. Çürükler ya da ön dişlere komşu arka dişlerdeki amalgam dolgular gülüş estetiğinizde olumsuz bir durum oluşturuyor ise hekiminiz dolgularınızı yenilemenizi tavsiye edebilir. Bunu yaptırıp yaptırmamak tamamen size kalmıştır. Bir başka işlem ise diş taşı temizliğidir. Önceki yazılarda bahsettiğimiz gibi hekim uygun görürse yapılabilir.

Diş Beyazlatma İşleminin Zararları Nelerdir?

Diş Beyazlatma tedavisinin herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur. Tam tersine faydaları vardır. Beyazlatma işlemi öncesinde gerçekleştirilen temizleme tedavisi de uygulanırsa, dişlerde çürümeye sebep olan tartar ve çürümeye sebep olan maddeler de temizlenmiş olur. Böylece dişleriniz koruma altına alınmış olur.

Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı Mı?

Tedavi sonrası kişi ağız ve diş sağlığı bakımını iyi şekilde gerçekleştirir, çay, kahve, şarap gibi boyar maddeleri kararında kullanır, sararmalara sebep olan sigara tüketimini gerçekleştirmez, oluşmaya başlayan diş taşları ve tartar plakların temizliklerini de yaptırtırsa, beyazlatma işleminin ömrü uzun olur. Rengin kalıcı olması için kalıcı diş beyazlatma yöntemleri yazımızdan destek alabilirsiniz.

Evde Denenen Yöntemler Dişleri Beyazlatır Mı?

Hekim kontrolünde uygulanan ev tipi diş beyazlatma tedavisi işe yarar. Ama sağdan soldan edinilen bilgilere göre kullanılan madde veya cihazlar, ileride diş ve diş eti sağlığınızda olumsuz sonuçlar doğurabilir. Beyazlatmanın, işinde uzman bir diş hekimi tarafından planlanması veya gerçekleştirilmesi gereklidir.

Seramik ve Porselen Diş Kaplamaları da Beyazlar mı?

Seramik ve kompozit dolgular, kaplamalar, çürüğe bağlı renklenme yaşayan dişler beyazlatma işlemi ile beyazlamazlar.
Gülüş estetiğinizde en etkili dişler ön dişlerdir. Arka dişlerde olan kaplama veya dolgular, beyazlayan dişleriniz ile estetik anlamında bir uyumsuzluk içerisinde olmazlar. Dilerseniz dolgu ve kaplamalarınızı da yeniletebilirsiniz.

diş bakımı

Diş Beyazlatma Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

– Tedavi sonrası dişlerde, 1-2 gün içerisinde geçecek olan bir hassasiyet oluşabilir. Bu süre zarfında çay, kahve gibi içecekler tüketilmemelidir.
– Hassasiyet döneminde çok sıcak ve soğuk içecek ve yiyecekler diş sızlamasına sebep olabilir. Sigara tüketimi de renklenmenin hızını arttırabilir.
– Beyazlatma özelliği olan diş macunlarını bu süre zarfında kullanmak beyazlatma işlemine olumlu katkı sağlayabilir.
– Aşındırıcı içeren macunlar ve kimyasal tozlar kesinlikle kullanılmamalıdır.
– Dişlerinizi her gün sabah akşam olmak üzere 2 defa fırçalamanız, diş ve ağız sağlığı için önemli olmakla birlikte, beyazlatma tedavisi sonrası rengi uzun süre korumak için de elzem bir husustur.

Ara: 0 (532) 241 67 47