gülüş tasarımı izmir

İzmir Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği Nedir ?

Diş Estetiğinin içerisinde yer alan gülüş estetiği, estetik açıdan kötü görünen dişlerin ve ağız yapısının düzeltilmesi işlemidir. Hastalarımıza özel olarak hazırlanan tedavi planı ile kişilerin gülüş estetiği daha iyi hale getirilebilir.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır ?

Uygulama sırasında kişinin yüz hatları ile diş ve diş etleri uyumunun belirlenmesi önemlidir. Hastanın da fikirleri doğrultusunda karar verilecek olan tasarımın dişlere uygulanabilmesi için başvurulacak gülüş tasarımı tedavileri şunlardır;

– Diş Beyazlatma (Bleaching)

– Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)

– İmplant

– Dolgu

Zirkonyum veya Porselen Kaplama

– Ortodonti Tedavileri (Şeffaf Plak)

– Lamine Porselenler

Gülüş Tasarımı Kişiye Özel Mi ?

Gülüş Tasarımı kişiye özel bir durum olup gerçekleştirilmesi belli başlı sebeplere bağlıdır. Gülüş estetiği İzmir kliniğinde tedavi uygulanırken kişinin yüz hatları ve dudak yapısı belirlenir ve kişinin isteğine göre uygulama gerçekleştirilir. Bazı hastalar doğal bir gülüş isterken bazısı da dişlerin ön planda olduğu Hollywood Gülüşü istemektedirler.

Tedavi planlaması, hastanın istekleri göz önünde bulundurularak, hekimin de önerileri doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Tedaviden en iyi sonucu alabilmek için hastanın yaşı, cinsiyeti, ten rengi, mesleği ve yüz hatları dikkate alınmalıdır.

gülüş estetiği izmir

Bayan ve erkeklerde diş yapısı farklı olmaktadır. Erkeklerde diş kökleri biraz daha köşeli olmakla birlikte kadınlarda erkeklere nazaran daha kavislidir. Genelde erkeklerde ön iki diş bayanların ön iki dişlerine nazaran biraz daha kısa olabiliyor. Bu sebeple bu durum dikkate alınmalıdır.

Belirleyici kriterlerden cinsiyet kadar önemli olan bir husus da kişinin yaşıdır. Hastanın yaşı dikkate alınarak diş estetiği planlamasının yapılması gereklidir. Özellikle bayanlarda yaş kriteri erkeklere nazaran daha fazla dikkate alınması gereken durumdur.

Ten rengi ise, hem erkekler hem de bayanlarda gülüş estetiği tedavisi planlamasını belirleyici unsurlardandır. Kişinin ten rengi dolayısıyla uygulanacak olan dişlerin rengi önem arz etmektedir. Ten rengine göre dişin çok ön planda olması kişiyi rahatsız edebilir. Estetik anlamında diş renginin ten rengine nazaran arka planda kalması da istenmeyebilir.

En önemli belirleyici kriter ise kişinin yüz hatlarıdır. Diş estetiği uygulaması için dişlerin model ve şekilleri belirlenirken mutlaka kişinin yüz hatları ile uyumu belirlenmelidir. Ona göre örnek dişlerle uyum için prova yapılması önemlidir.


Ara: 0 (532) 241 67 47