zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları

İzmir Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği’nin mevcut sene için açıklamış olduğu malzeme hariç tedavi ücreti baz alınıp, güncel malzeme maliyetleri de eklenerek hesaplanır. Maliyetlerin farklılıkları dolayısıyla kliniklerin ve diş hekimlerinin uyguladıkları fiyat tarifeleri de farklı olabilmektedir.

Doğal dişe en yakın estetik görünüm, zirkonyum diş kaplama ile de mümkün olabilmektedir. Diş kaplama uygulamaları arasında en sağlam yapıya sahip olan zirkonyum dişler, estetik görünümün yanında, fonksiyonel anlamda da büyük artılar taşımaktadır.

Zirkonyum dişler, çiğneme gibi basınçlı fonksiyonları doğal dişler kadar başarılı gerçekleştirebilir. Bu da dengeli ve doğru beslenmeyi olumlu etkilediği için hayat kalitesinin de artmasına yardımcı olur.

Zirkonyum dişler, implant tedavilerinde de çokça kullanılmaktadır. Kök implantın üzerine zirkonyum diş eklenerek diş fonksiyonu geri kazandırılırken, doğal ve estetik bir gülüş de yaratılmış olur.

Gülüş tasarımı uygulamalarında, hastanın doğal dişleriyle ilgili yaşadığı estetik kaygıların önüne geçebilmek için zirkonyum diş İzmir kliniklerinde de uygulanan diş estetiği yöntemleri kullanılır. Kişinin gülüşüne en uygun model ve renk belirlenerek zirkonyum diş kaplama uygulanır.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları Nelerdir ?

Zirkonyum dişler, kaplama diş tedavilerinde kullanılan materyallere göre daha canlı görünürler. Bu da kişiye daha estetik bir görünüm kazandırır.

Sıcak ve soğuk içecekler tüketirken yaşanan diş sızlaması, zirkonyum dişler ile yaşanmaz. Zirkonyum, yapısı gereği buna olanak tanımaz.

Dayanıklılık seviyesi, diğer kaplama tedavilerinde kullanılan materyallere göre en yüksek seviyedir.

Zirkonyum diş, bünyesinde metal bulundurmadığı için metal alerjisi olan kişiler için biçilmez kaftandır.

Kaygan porselen yüzeye sahip olmasından dolayı çay, kahve, sigara gibi alışkanlıkların tüketiminden kaynaklı renklenmeye maruz kalmazlar.

Metal destekli protezlere göre daha hafif bir yapıdadır. Bu sebeple ağırlık hissi oluşturmazlar.

Porselen dişlerde yaşanan, ışığın geliş açısından kaynaklı ortaya çıkan opak görüntü, zirkonyum dişlerde oluşmaz.

zirkonyum diş avantajları

Zirkonyum Diş Kaplama Süreci Nasıldır ?

Porselen diş kaplama tedavilerinde olduğu gibi zirkonyum kaplama tedavisinde de süreçler birbirine benzer. Tek fark kullanılan malzemenin farklı olmasıdır. Ağızdan alınan ölçüler ile zirkonyum dişler laboratuvar ortamında bilgisayar destekli yazılımlar yardımıyla hazırlanır.

Gelen dişler, kişinin kendi dişleri ile diş hekimi tarafından uyumlanır. Bu işlemlerden sonra da yapıştırılarak dişler tamamen hazır hale getirilir. Zirkonyum diş tedavisi süresince herhangi bir ağrı oluşmaz. Ağrı kaygısı olan kişiler güvenle tedaviye başlayabilirler.

zirkonyum kaplama

Zirkonyum Diş Tedavisi Yaş Sınırı Var Mı ?

Zirkonyum tedavisinin yapılabilmesi için kişinin diş gelişimini tamamen tamamlamış olması gerekir. Bu sebeple alt yaş sınırı da 20’dir. 20 yaşına gelmiş tüm bireyler başka bir problem yok ise zirkonyum diş kaplama tedavisi için düşünülebilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadar ?

Zirkonyum dişler, sağlıklı kullanım ile uzun yıllar konfor sağlayabilir. Doğal dişlerde görülen renklenmelere ve sararmalara maruz kalmazlar. Bu sebeple ilerleyen zamanlarda herhangi bir işlemden geçmeye ihtiyaç duymazlar.

İzmir’de Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum diş fiyatları hesaplanırken TDB’nin açıklamış olduğu tedavi fiyatına artı olarak kliniğin malzeme maliyeti ve diğer maliyetler eklenir ve buna göre tarife belirlenir. Zirkonyum diş kaplama, diğer kaplama tedavilerine nazaran daha maliyetli olsa da daha pahalı bir tedavi sayılmaz.

Doğal ve estetik görünümü, sağlamlığı ve diğer avantajları göz önünde bulundurulduğunda zirkonyum diş kaplama, diğer kaplama tedavileri içinde en akılcı diş estetiği çözümü olarak karşımıza çıkar.

En güncel zirkonyum diş fiyatları bilgisi için kliniklerle iletişime geçmek, doğru bilgiyi almanıza yardımcı olur.


Ara: 0 (532) 241 67 47